Rezervovat
cs

Památky a muzea

Památky a muzea v okolí Toužimi 

Přímo v Toužimi i v jejím okolí můžete objevit mnoho historických památek, které se oplatí navštívit. Níže naleznete pouze pár z velikého množství kulturního dědictví na Karlovarsku.


Klášter Nový Dvůr

Vzdálenost od penzionu: 12 km

Na místě dnešního Nového Dvora ležela v dávných dobách Stará Ves. Její osud se naplnil během třicetileté války, kdy byla zcela zpustošena a vpálená švédskými vojsky. Na jejím místě byl okolo roku 1750 postaven barokní hospodářský statek tepelského kláštera s rezidencí pro opaty – Nový Dvůr.

Klášter není turistickým místem, není přístupný ani studentům architektury. Přijímání návštěv tohoto charakteru není v souladu s mnišským životem.

V klášterním obchodě si hosté mohou zakoupit zde vyráběnou hořčici, pleťový krém a další mnišské výrobky, jako i krásné knihy, obrázky apod. Obchod je otevřen pouze v sobotu 13:15 – 13:50 a 14:30 – 16:65, v neděli a o svátcích 9:00 – 10:00, 13:15 – 13:50 a 14:30 – 16:65.


Státní hrad a zámek Bečov

Vzdálenost od penzionu: 12 km

Součástí této národní kulturní památky je od roku 2002 restaurovaný románský relikviář svatého Maura, po českých korunovačních klenotech druhá nejcennější památka a vůbec nejvýznamnější románská klenotnická památka v České republice.

Zámek nabízí 2 prohlídkové okruhy kde myslí i na ty nejmenší. Okruh Relikviář pro každého je zaměřena na dětského návštěvníka ve věku 7–12 let. Během prohlídky děti pracují v modelem relikviáře. Celou dobu aktivně spolupracují v lektorem. Prohlídka je zakončena v trezorové místnosti, kde je umístěn relikviář sv. Maura. Prohlídkový okruh – relikviář sv. Maura je určen pro každého, koho zajímá historie této unikátní památky a způsob, jakým byla památka v roce 1985 objevena.

Doba jednotlivých prohlídek trvá 45 minut.

Více informací naleznete zde.


Kostel sv. Blažeje

Vzdálenost od penzionu: 10 km

Kostel svatého Blažeje je zřícenina barokního poutního kostele, který byl v roce 1999 vyhlášen za národní kulturní památku

Více informací naleznete zde.


Regionální muzeum Nečtinska

Vzdálenost od penzionu: 19 km

Bývalý zájezdný hostinec čp. 79 je ojedinělá, památkově chráněná stavba je regionálním muzeem, které dokumentuje bohaté dějiny zdejšího území. Obec Nečtiny provedla v letech 2011 a 2012 jeho celkovou rekonstrukci a dne 30. 6. 2012 zde bylo otevřeno Regionální muzeum Nečtinska s Informačním a kulturním centrem.

Více informací naleznete zde.

 

Pobytové balíčky

 • Pobyt v Toužimi spojení s výrobou vlastního olivového mýdla
  Pobyt v Toužimi spojení s výrobou vlastního olivového mýdla

  od 2 695Kč

 • Pobyt na 2 noci s polopenzi na Karlovarsku
  Pobyt na 2 noci s polopenzi na Karlovarsku

  od 1 745Kč

Další pobytové balíčky

Novinky

 • Masáže a kosmetika
  Masáže a kosmetika

  Od 10.10. se můžete těšit na masáže a kosmetiku přímo u Vladaře! Lenka a Monika jsou Vám plně k dispozici. Telefonické rezervace přímo u nich. 

 • Výroba kozího sýru pro skupiny zdarma
  Výroba kozího sýru pro skupiny zdarma

  Skupiny, které rezervují ubytování minimálně na 2 noci, 6 a více pokojů mají zdarma zajímavý zážitek!

 • Nové menu od 1.3.2019!
  Nové menu od 1.3.2019!

  Všichni naši jedlíci! Máme pro Vás připravené nové menu, které budeme podávat ve zrekonstruovaných prostorách restaurace již od 1.3.2019! Tak co, máte již rezervaci? 

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o cookies..