Rezervovat
cs

Okolí

Kobylé, Žlutice a okolí

Co se u nás dá dělat?

Náší Biofarmu Kobylé obepíná bohatá síť turistického značení a výhodná poloha Žlutic zajišťuje, že všude je "blízko". Proto nebudete mít žádný problém se podívat na zajímavá místa v našem okolí a s otázkou "KAM NA VÝLET" si nebudete muset dlouho lámat hlavu. Krásných míst v okolí náší Biofarmu Kobylé je opravdu mnoho. Pokud budete mít zájem, veškeré mapy a další orientační letáčky nafasujete přímo na farmě. 

Další výlety

Vladař - 5 km
Vrh Vladař se nachází nad pravým břehem řeky Střely a je typickou stolovou horou, jednou z výrazných dominant jižních výběžků Doupovských hor. Prostranství je porostlé teplomilnými křovinami. Je chráněn jako Státní přírodní rezervace.

Žlutice - 7 km
Malebné městečko v jihovýchodním cípu Karlovarského kraje oplývá bohatou historií i množstvím kulturních památek. Mezi nejzajímavější patří barokní chrám sv. Petra a Pavla, renesanční radnice, barokní sloup Nejsvětější Trojice a hlavně muzeum, odkud je možné vstoupit do podzemí města.

Rabštejn nad Střelou 6 km
Ve městě je zajímavá a mimořádně dochovaná původní architektura měšťanská. Městečko je tvořeno prakticky pouze jednou ulicí, rozšiřující se v náměstíčko. Rabštejn je neobyčejně zajímavým turistickým místem s pozoruhodnými památkami zasazenými v unikátním přírodním terénu. 

Manětín - 9 km
Manětínu dominuje nově opravený barokní zámek a s ním chodbou propojený kostel sv. Jana Křtitele, dále poutní kostel sv. Barbory. Město a okolí je vyzdobeno řadou cenných barokních soch a sousoší. Možná proto je Manětín nazýván "barokní perlou západních Čech".

Chýše - 10 km
Malé městečko s krásně opraveným zámkem - to je Chýše.

Teplá - 20 km
Původní trhová ves dnes pozoruhodná svými památkami, např. děkanským kostelem sv. Jiljí, sloupem Nejsvětější Trojice nebo budovami staré radnice a školy. Lákadlem však zůstává nedaleký Klášter s druhou největší knihovnou v České republice. 

Bečov nad Teplou 25 km
Ve městě nachází kostel sv. Jiří, muzeum hraček a historických motocyklů. Největším lákadlem je také nově zrestaurovaný relikviář svatého Maura, vzácná románská památka z počátku 12. století.