Rezervovat
cs

Památky a muzea

Památky a muzea v okolí Toužimi 

Přímo v Toužimi i v jejím okolí můžete objevit mnoho historických památek, které se oplatí navštívit. Níže naleznete pouze pár z velikého množství kulturního dědictví na Karlovarsku.


Klášter Nový Dvůr

Vzdálenost od penzionu: 12 km

Na místě dnešního Nového Dvora ležela v dávných dobách Stará Ves. Její osud se naplnil během třicetileté války, kdy byla zcela zpustošena a vpálená švédskými vojsky. Na jejím místě byl okolo roku 1750 postaven barokní hospodářský statek tepelského kláštera s rezidencí pro opaty – Nový Dvůr.

Klášter není turistickým místem, není přístupný ani studentům architektury. Přijímání návštěv tohoto charakteru není v souladu s mnišským životem.

V klášterním obchodě si hosté mohou zakoupit zde vyráběnou hořčici, pleťový krém a další mnišské výrobky, jako i krásné knihy, obrázky apod. Obchod je otevřen pouze v sobotu 13:15 – 13:50 a 14:30 – 16:65, v neděli a o svátcích 9:00 – 10:00, 13:15 – 13:50 a 14:30 – 16:65.


Státní hrad a zámek Bečov

Vzdálenost od penzionu: 12 km

Součástí této národní kulturní památky je od roku 2002 restaurovaný románský relikviář svatého Maura, po českých korunovačních klenotech druhá nejcennější památka a vůbec nejvýznamnější románská klenotnická památka v České republice.

Zámek nabízí 2 prohlídkové okruhy kde myslí i na ty nejmenší. Okruh Relikviář pro každého je zaměřena na dětského návštěvníka ve věku 7–12 let. Během prohlídky děti pracují v modelem relikviáře. Celou dobu aktivně spolupracují v lektorem. Prohlídka je zakončena v trezorové místnosti, kde je umístěn relikviář sv. Maura. Prohlídkový okruh – relikviář sv. Maura je určen pro každého, koho zajímá historie této unikátní památky a způsob, jakým byla památka v roce 1985 objevena.

Doba jednotlivých prohlídek trvá 45 minut.

Více informací naleznete zde.


Kostel sv. Blažeje

Vzdálenost od penzionu: 10 km

Kostel svatého Blažeje je zřícenina barokního poutního kostele, který byl v roce 1999 vyhlášen za národní kulturní památku

Více informací naleznete zde.


Regionální muzeum Nečtinska

Vzdálenost od penzionu: 19 km

Bývalý zájezdný hostinec čp. 79 je ojedinělá, památkově chráněná stavba je regionálním muzeem, které dokumentuje bohaté dějiny zdejšího území. Obec Nečtiny provedla v letech 2011 a 2012 jeho celkovou rekonstrukci a dne 30. 6. 2012 zde bylo otevřeno Regionální muzeum Nečtinska s Informačním a kulturním centrem.

Více informací naleznete zde.

 

Pobytové balíčky

 • Pobyt v Toužimi spojení s výrobou vlastního olivového mýdla
  Pobyt v Toužimi spojení s výrobou vlastního olivového mýdla

  od 2 695Kč

 • Pobyt na 2 noci s polopenzi na Karlovarsku
  Pobyt na 2 noci s polopenzi na Karlovarsku

  od 1 745Kč

Další pobytové balíčky

Novinky

 • Uzavření restaurace 1.1. do 28.2. 2019
  Uzavření restaurace 1.1. do 28.2. 2019

  Vážení hosté, dovolte, abychom Vám oznámili, že od 1.1. do 28.2. 2019 bude restaurace uzavřena!

 • Cyklisté vítáni!
  Cyklisté vítáni!

  Věděli jste, že v okolí penzionu U Vladaře naleznete mnoho jednoduchých i náročnějších cyklistických tras? Nevěděli? Nevadí, všechny trasy naleznete na našich webových stránkách v sekci cykloturistika. V Penzionu u Vladaře naleznete i ideální zázemí. Rádi uschováme Vaše kola, které u nás budou v maximálním bezpečí.

 • Dárkové poukazy
  Dárkové poukazy

  Hledáte vhodný dárek na Vánoce, narozeniny, svátek či na jinou příležitost? Objednejte u nás dárkový poukaz na libovolnou hodnotu či pobytový balíček! Více informací naleznete zde.

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o cookies..